Депутатите одобриха на първо четене по-строги санкции за нанасяне на телесна повреда

Депутатите одобриха на първо четене по-строги санкции за нанасяне на телесна повреда

Парламентът одобри на първо четене по-строги санкции за нанасяне на телесна повреда. Те бяха внесени след случаите на домашно насилие, станали публични през последните няколко седмици. 

Промените в Наказателния кодекс предвиждат от 3 месеца до две години затвор за причиняване на лека телесна повреда и отпадане на възможността за присъждане на пробация. Наказанието за средна телесна повреда се увеличава от 6 на 8 години лишаване от свобода, предава БНР. 

Депутатът от "Има такъв народ" Гроздан Караджов коментира, че законопроектът е изготвен набързо и не предлага трайни решения. "С други думи, днес сме се събрали отново, за пореден път, за да гласуваме нещо, което ще обслужи единствено пиара на управляващата сглобка. Защото проблемът не е в наказанията, а в прилагането на закона, а именно -  да бъде бързо и ефективно. Това очакват от нас хората", каза той. 

Депутатът от "Възраждане" Петър Петров отбеляза, че преди второ четене ще внесат промени, чрез които да дадат възможност на съда да издава присъда, въз основа на начина, по който са нанесени наранявания върху жертвите. 
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Криза: Медийни шефове във Великобритания търсят изход от отлива на младите британци от телевизия
Времето: Сняг и виелици на Коледа
На днешната дата, 25 декември. Рождество Христово, Коледа
Зеленски: Последният мирен план предвижда възможно изтегляне на Украйна от изтока
Проруски хакери твърдят, че са извършили кибератака срещу Френската пощенска служба