Последни консултации при президента преди връчването на първия мандат

Общество

Днес ще се проведат последните консултации при президента Румен Радев, преди той да връчи първия проучвателен мандат за съставяне на правителство.

Държавният глава ще се срещне с представителите на партия "Български възход" от 14:00 часа на "Дондуков" 2, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Срещата е в продължение на разговорите с парламентарно представените политически сили в 48-ото Народно събрание съгласно чл. 99, ал. 1 от Конституцията и предхожда връчването на първия проучвателен мандат за съставяне на правителство. 

Досега Радев проведе консултации с представители на ГЕРБ-СДС, "Продължаваме промяната", ДПС, "Възраждане, БСП за България и "Демократична България".

Все още не е ясно кога ще бъде връчен първия мандат, но по време на консултациите с "Демократична България" Радев заяви, че  ако се стигне до връчване на трети мандат за съставяне на правителство, това ще се случи след Нова година, за да няма избори януари и февруари.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия