Третият мандат отива при „Има такъв народ“

Третият мандат отива при „Има такъв народ“

Президентът Румен Радев ще връчи третия мандат за съставяне на правителство на парламентарната група на парламентарната група на „Има такъв народ“. Това ще стане днес от 11:00 часа на „Дондуков“ 2, обявиха от пресцентъра на държавния глава.

След връчването на мандата „Има такъв народ“ имат 7 дни, в които да съставят правителство и да посочат кандидат за министър-председател или да върнат папката празна.

От ИТН, както и от ДПС и БСП, заявиха по-рано, че биха върнали евентуален трети мандат. Единствено лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов изрази готовност да предложи кабинет.

Дотук се стигна, след като от ГЕБ-СДС върнаха първия мандат, тъй като кандидатът за премиер Мария Габриел подаде заявление за отказ от съставяне на кабинет, след като преговори с „Продължаваме промяната - Демократична България“ пропаднаха. От ПП-ДБ отказаха съставяне на кабинет с втория мандат и вчера върнаха празна папка на президента Радев.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Деница Сачева: Следващата седмица ще има нов Съвет за тристранно сътрудничество, на който вероятно ще бъдат обсъдени всички параметри на бюджета
ДНК разкрива какво наистина е убило армията на Наполеон
Великобритания изпраща военни експерти и техника на Белгия за борба с дронове
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
Китай временно облекчава ограниченията за износ на чипове на Nexperia за гражданска употреба
Основните храни и плодове у нас поскъпват, докато зеленчуците поевтиняват
Южна Корея намалява данъка върху дивидентите и планира по-строги цели за намаляване на емисиите до 2035 г.