Урсула фон дер Лайен: ЕС ще бъде готов за трудни преговори със САЩ

Урсула фон дер Лайен: ЕС ще бъде готов за трудни преговори със САЩ

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви, че Европейският съюз ще бъде готов за трудни преговори със САЩ, за да защити интересите си от заплахата от увеличаване на търговските мита, предаде Ройтерс.

„Сега нашият първи приоритет е да работим в многобройните области, в които интересите ни съвпадат - от критичните вериги за доставки до нововъзникващите технологии. Да отразим всички недоволства и да поставим основите на едно по-силно партньорство“, заяви фон дер Лайен.

„Ще бъдем открити и прагматични по отношение на начина, по който да постигнем това. Но също толкова ясно ще заявим, че винаги ще защитаваме собствените си интереси - независимо от това, как и кога е необходимо,“ добави Урсула фон дер Лайен.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Guardian: Израелските удари не унищожават нито ядрената програма, нито ядрените амбиции на Иран
Тръмп е одобрил планове за атака срещу Иран, но не е взел окончателно решение
ОИСР: България може да загуби над $400 млрд. заради слабите резултати в образованието
Как съдържанието ви да стигне до правилната аудитория през дигиталния шум?
Времето: Топло със следобедни валежи в планинските и източните райони
Вдигат със задна дата заплатат на асистентите във висшите училища
ЕК ни предава на съд заради правилата срещу разпространението на терористично съдържание
Митове и реалност: Ще загуби ли България суверенитета си, влизайки в еврозоната?