Владислав Панев: Вдигат 2,5 и 10 пъти местни данъци в София

Общество

Повишение на данъците в София обсъждат общинарите, става ясно от пост във Фейсбук на бившия депутат от ДБ Владислав Панев.

"Минаха изборите, в които почти всички обещаваха, че няма да пипат данъците, и днес две комисии в Столичния общински съвет ще гледат доклад за... повишаване на данъците. В случая за между 2.5 (за нощувка за легло и 10 пъти (годишен за тип airbnb) вдигане на туристическия. Аргументите, че този данък не го плащат софиянци, а гостите на столицата не ги приемам, понеже ако е така дайте да вдигнем и 9% ДДС за хотелите (не го предлагам)", написа той.

"Още по-малко приемам аргумента, че така ще влязат няколко милиона за реклама на туризма в София. Най-много да се назначат няколко човека в администрацията, които да измислят клипчета. Резултатът няма да е блестящ. Туризмът в София зависи най-вече от това колко лоу кост полета има към летището и работа на общината може да е да се опита да увеличи престоя на гостите. Отварянето на Витоша и на минералните извори е очевидно решение. Ама се съмнявам това да се случи през данъци", пише още Панев.

"Иначе за всяко повишаване на данък могат да се намерят отлични аргументи. Това е наклонена плоскост и могат да ни сварят като жаби. Ще следим кой как гласува и днес в комисиите, и в четвъртък на заседанието на съвета", завършва публикацията си Панев. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност