Борисов и Реформаторите с ултиматум към патриотите

Общество

Патриотичният фронт (ПФ) може да изпадне от платформата, която крепи управлението, съобщава "24 часа".

Премиерът Бойко Борисов бил на ръба на търпимостта си към ПФ, които на няколко пъти за едва 3 седмици поставят на косъм парламентарната подкрепа към кабинета му.

Още повече, че в четвъртък министър-председателят ще се хвърли в трудна дипломатическа совалка за "Шенген" в Брюксел, откъдето от доста време вдигат червен картон за патриотите.

"Моето мнение не се е променило. Надявам се колегите от Реформаторския блок, с които до момента работим прекрасно, да поемат своята отговорност. Тяхното изрично условие за съвместно управление и съставяне на правителство беше участието и на Патриотичния фронт. В името на стабилността аз се съобразих с това тяхно желание, но има неща, които минават границата и е крайно време от Реформаторския блок да кажат до къде им е границата", призова Борисов вчера през фейсбук. И припомни, че още преди постигането на управляващо мнозинство е имало индикации, че на ПФ не може да се разчита, защото хората на Валери Симеонов ще го вкарат в тежък конфликт относно евроатлантическата ориентация на ГЕРБ.

ПФ не е желан партньор, заяви в София и лидерът на ЕНП Жозеф Дол.

Очаква се още днес част от Реформаторският блок да се разграничи от Патриотите. А Слави Бинев, когото пленарната зала гласува за председател на комисията за култура и медии на Народното събрание, срещу когото се надигнаха артистичните гилдии, да нападне Борисов и Цветан Цветанов.

Източник: Дарик

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта