Депутати от Реформаторския блок отказват да седнат един до друг
Нови разногласия възникнаха в редиците на Реформаторския блок. Двама депутати от Блока отказаха да седнат един до друг по време на интервю заради взаимните обвинения за неспазване на уговорки между ДБГ и ДСБ, съобщи „Дарик”.
„В РБ има недоверие. В следствие на изборите имаше уговорка ДСБ да подкрепят човек на ДБГ - Найден Зеленогорски, за съпредседател на ПГ на РБ. На първото заседание след уговорката това не се случи. Попитахме защо - нямаше основателен аргумент", обясни пред бТВ Димитър Делчев от ДБГ.
Изборът на Зеленогорски беше необходим, след като Меглена Кунева напусна поста, за стане вицепремиер. От партията на Кунева обясниха, че са недоволни и за това, че хора от РБ се избират за зам.-министри, без това да се съгласува с всички в блока.
От своя страна Гроздан Караджов обясни, че човек от коалицията е забранил на Делчев да седне заедно с него по време на интервюто и да си говорят. „На първото заседание изборът на Зеленогорски не беше в дневния ред. Но на следващото заседание беше избран с пълно мнозинство. Спазихме споразумението", каза той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Няма желаещи да правят мляко и сирене по БДС
България | Advertorial |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |Дебют на румънския тенор Даниел Магдал в Софийската опера
Култура |Най-непревземаемите замъци на Европа
Маркетинг |Турция заплашва да "шокира Европа" с вълна от бежанци
Свят | Advertorial |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.