Радан Кънев защити назначаването на Орхан Исмаилов

Общество

„Дали сме гаранции, че в България това, че изолираме ДПС от властта, не означава, че изолираме българските турци от властта. Напротив, искаме те да бъдат част от властта без посредници”. Така отговори съпредседателят на ПГ на Реформаторския блок Радан Кънев на острата реакция от страна на Патриотичния фронт срещу назначението на Орхан Исмаилов за зам.-министър на отбраната.

В интервю за „Нова телевизия“, Кънев заяви, че ултиматумът на Патриотите за оттегляне на подкрепата от правителството е много притеснителен знак, защото единственият грях на Исмаилов е различното му име.

Лидерът на НФСБ Валери Симеонов заяви, че депутатите от формацията му ще обсъдят сваляне на подкрепата си от кабинета, ако премиерът Борисов назначи “турски агент от протурската партия НПСД в Министерството на отбраната”. Снощи патриотите се срещнаха с премиера Борисов заради назначението на Исмаилов.

“Това е кандидат на Реформаторския блок, няма кандидати на отделните партии. Има такова желание и такава тенденция някои партии да смятат, че имат квота на различните нива на администрацията, но такова нещо няма. Това е кандидатура на Блока и е предложение на военния министър към премиера”, обясни Кънев.

Според него Исмаилов е човек с изключителна визитка за позицията. Той притежавал сериозен професионален опит в сферата на сигурността и задълбочено образование.

Лидерът на ДСБ заяви, че е разговарял с представителите на Патриотичния фронт и е готов да го направи отново, докато позициите им съвпаднат.

„Искам да подчертая, че той е безпартиен. Поради характера на работата си той никога не е членувал в НПСД или в други партии. Не е вярно, че е бил човек на ДПС”, заяви Кънев.

Той отказа да коментира варианта дали ще оттеглят Орхан Исмаилов, ако съдбата на правителството бъде заложена на карта и заяви, че “в тази трудна коалиция ще има много такива ултимативни ситуации”.

Източник: Ureport.bg

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Държавният глава Илияна Йотова ще се кандидатира за президент
Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum