Първата телевизионна реклама в света стана на 75 години
Първата в историята на света платена, законна реклама, излъчена по телевизията, навърши 75 години. Това е кратко съобщение на американската марка часовници Bulova, показано на 1 юли 1941 г. по нюйоркския канал WNBT, днес собственост на NBC като WNBC.
Преди това рекламирането по телевизията в САЩ е било забранено, докато Федералната комисия за комуникации не дала търговски лицензи на 10 телевизии. Това се случило на 2 май 1941 г. и е влязло юридически в сила на 1 юли. Американското списание Quartz отбелязва, че WNBT е била единствената от 10-те телевизии, която е излъчила реклама точно на същия ден.
Видеото е представено преди излъчването на мач между Бруклин Доджърс и Филаделфия Филис на стадион Ебетс Фийлд. Ad Age съобщава през 1995 г., че спотът на име "Bulova Time Check" е платен от рекламодателя за 4 долара такси за излъчването плюс 5 долара телевизионни такси. На днешно време от Ad Age посочват, че сумата би се равнявала на 147.08 рекламни долара, което си е доста добра сделка, и отбелязват, че по същото време е имало около 4000 работещи телевизии в района на Ню Йорк.
Ето и рекламата.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
След Вашингтон: Федералните власти в САЩ ще поемат безопасността в Чикаго и Ню Йорк
Свят |САЩ станаха съсобственици в световния производител на чиповена Intel
Компании |На ръба от сивия списък: Австрия получи ниска оценка за борбата с прането на пари
Свят |Пентагонът възкресява след 100 г. медала за смела охрана на границата с Мексико
Свят |Политическа криза: Външният министър на Нидерландия подаде оставка
Свят |Властите в Халкидики изхвърлят като отпадък всички чадъри и вещи, оставени на плажа
Свят |Световната банка препоръчва актуализация на имотния данък в България
България |Франция се засегна от остри думи на вицепремиера на Италия към президента Макрон
Свят |Дясната ръка финансиста Епстийн: Никога не съм виждала Доналд Тръмп в "неподходяща обстановка"
Свят |Тръмп: Ще се види накъде ще се развие войната в Украйна през следващите 2 седмици
Свят |Сезон: Туризмът отчита 6% ръст на българи и чужденци, спрямо мналата година
България |След дълъг спор: Съд разпореди 400 щрауса да бъдат застреляни във ферма в Канада
Свят |Властта в САЩ уволни шефа на Агенцията за военно разузнаване
Свят |

Коментари
Няма въведени кометари.