Рекламата с най-много оплаквания във Великобритания (видео)

Британският регулатор на рекламното съдържание Advertising Standards Authority (ASA) представи списък на видео рекламите, провокирали най-много оплаквания от зрителите на Острова през 2015 г.

ASA може да спре излъчването на дадена рекламна кампания във всички видове медии, включително в интернет, по своя преценка, при условие че е получила дори само една жалба от публиката. За всяка от 10-те реклами с най-много оплаквания жалбите надхвърлят 100. 

Рекламата, провокирала най-много недоволство и ответна реакция - над 1500 оплаквания, е на сайта Moneysupermarket.com. Повечето от хората я определят като твърде наситена със сексуални асоциации и дискриминационна към жените. В отговор, в официално становище от ASA я определят като безвкусна, но отбелязват че тя все пак не нарушава закона. 

Ето и видеото. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Националното разузнаване на САЩ ще разсекрети документи за тактиката на „дълбоката държава“
Сблъсъци около „делото Епстийн“: Слухове пращат в оставка шефът на ФБР заради конфликт с главния прокурор
Премиерът: Потенциалът на опозицията за подкрепа на вот на недоверие е около 80 депутати
Скандали: Македонският премиер обвини София в "опит за асимилация" и "инженерство на идентичността"
Adidas обединява суперзвезди от музиката, спорта и модата в културна игра (Видео)
На днешната дата, 14 юли. Рождениците днес
Цитат на деня
Най-старата библиотека в Унгария спасява от атака на бръмбари стотици хиляди уникални книги