Главният съветник на Байдън по въпросите на Европа подаде оставка и се отдава на йога

Главният съветник на Байдън по въпросите на Европа подаде оставка и се отдава на йога

Главният съветник на президента на САЩ Джо Байдън по европейските въпроси Аманда Слоут подаде оставка. За своето решение сътрудничката на президента е съобщила пред вестник "Политико".

Тя работи в екипа на Байдън от началото на неговото президентство. Слоут отговаряше за „изграждането на отношения с традиционните съюзници“ на Съединените щати и „противодействието на Русия“. Тя придружаваше президента при осем пътувания до Европа, включително пет срещи на върха на НАТО и две срещи на върха на Европейския съюз.

„Бяха невероятни три години, но е време. Уморена съм“, каза Аманда Слоут. Последният й работен ден ще бъде следващия петък, 17 ноември. Тя добави, че ще отпразнува Деня на благодарността със семейството си, преди да отлети за Индия, за да се „фокусира върху занимания с  йога и аюрведа“. Пред изданието, тя не е дала подробности за плановете си за бъдеща кариера.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Бъсеску: Днешният вот противопоставя два диаметрално различни политически курса – „промосковски“ срещу „проатлантически“