Испания - най-популярна за визи сред руснаците, кандидати за Шенген

Испания - най-популярна за визи сред руснаците, кандидати за Шенген

Испания е лидер по брой заявления за визи за Шенген, въпреки, че вече се наблюдава спад в търсенето им от руснаците, отчитат експерти в областта на туризма. Информация за ситуацията с издаването на входни документи е изнесена в портала TourDom.

Причината Испания да е предпочитане е бързината на разглеждане на заявленията и възможността за оперативно записване за подаване на документи. В същото време някои туристи вече плащат двойна визова такса за издаване на шенгенска виза. На второ място по търсене е Италия, а на трето  - Франция, която е твърде лоялна към руските туристи и издава визи безпроблемно. Но въпреки това, експертите отбелязват, че във Франция е малко по-трудна регистрацията на документи за издаване на визи, отколкото в Испания и Италия.

Според визови експерти, през седмицата от 26 септември до 2 октомври е имало увеличение на търсенето на визи, но през следващата седмица броят на заявките е започнал да намалява и почти е достигнал нивото от август. Според TourDom, за да се увеличат шансовете за одобрение в Шенген, някои експерти съветват клиентите да приложат документи, потвърждаващи връзката им с родината им, включително сертификати за собственост на движимо и недвижимо имущество. По-рано Асоциацията на туроператорите на Русия съобщи, че наскоро са засечени случаи, когато европейски авиокомпании, включително Finnair, Ryanair и Lufthansa, не допускат руски граждани на борда.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Времето: Сняг и виелици на Коледа
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
На днешната дата, 25 декември. Рождество Христово, Коледа
Проруски хакери твърдят, че са извършили кибератака срещу Френската пощенска служба
Зеленски: Последният мирен план предвижда възможно изтегляне на Украйна от изтока
Венецуела обвинява САЩ в „изнудване“ за конфискуването на петролни танкери