Китай започна операция „Лов на лисици“ за издирване на корумпирани бегълци в чужбина

В Китай започна годишният етап от антикорупционната операция „Лов на лисици“, насочена към издирване и задържане на китайски граждани, укриващи се в чужбина, заподозрени в извършване на икономически престъпления. За началото на годишната акция съобщава държавната агенция Синхуа.
Според медията регионалните отдели на Министерството на обществената сигурност на Китай са получили инструкции за издирване на лица, които са успели да избягат от правосъдието и да прехвърлят незаконно придобити доходи в чужбина.
През целия период на „Лов на лисици", започнала през 2014 г., китайските правоприлагащи органи успяха да върнат в родината си 9 хиляди заподозрени, укриващи се в 120 държави и територии. Общата стойност на конфискуваните активи е 49 милиарда юана или 6,7 милиарда долара, съобщи Синхуа.
Китайските власти засилиха борбата с корупцията, след като петото поколение лидери, водени от Си Дзинпин, дойде на власт през 2012 г. През последните години много служители и членове на Китайската комунистическа партия загубиха позициите си и бяха осъдени на затвор, включително доживотни присъди. Някои корумпирани служители бяха осъдени на смърт.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |Вътрешни кризи спъват външната политика на Обама
Свят | Advertorial |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.