Неизвестни изстреляха сигнали ракети срещу дома на Нетаняху

ЕС

Неизвестни лица изстреляха две сигнални ракети по частната резиденция на израелския премиер Бенямин Нетаняху в Кесария, съобщи израелската полиция, цитирана от ДПА.

Сигналните ракети са паднали в двора на къщата на израелския лидер в крайбрежния град. По това време Нетаняху и семейството му не са били в жилището. Няма материални щети при инцидента, който полицията определи като "тежък".

Много политици, включително лидерът на опозицията Яир Лапид и израелският президент Ицхак Херцог, изразиха тревога от случая.

Засега не е ясно дали сигналните ракети са изстреляни от участници в демонстрациите, които призовават за споразумение с "Хамас" за освобождаване на заложниците, държани в ивицата Газа, след като тази вечер отново имаше протести из цялата страна.

Много израелци обвиняват премиера, че не е поел лична отговорност за политическите и военните грешки, довели до атаката срещу Израел от 7 октомври миналата година. Освен това срещу Нетаняху се води дело за корупция и критиците му го обвиняват, че удължава войните в Газа и Ливан, за да остане на поста си, припомня ДПА.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“