Причините зад оттеглянето на САЩ от СЗО са погрешни, смята генералният директор на организацията
Генералният директор на Световната здравна организация (СЗО) Тедрос Аданом Гебрейесус заяви в събота, че причините, посочени от Съединените щати за оттеглянето им от международната организация, са погрешни, съобщи ДПА.
„Като член учредител на СЗО, Съединените щати са допринесли значително за много от най-големите постижения на организацията, включително изкореняването на едрата шарка. СЗО винаги е работила със САЩ и всички държави членки като напълно зачита техния суверенитет“, заяви Тедрос Аданом Гебрейесус в публикация в социалната мрежа „Екс“ (X).
„За съжаление, причините, посочени от САЩ за решението да се оттеглят от СЗО, са погрешни“, каза Гебрейесус и добави, че така и Съединените щати, и светът са по-малко сигурни.
В изявление СЗО отговори за първи път подробно на обвиненията, отправени от администрацията на президента Доналд Тръмп, след като САЩ официално се оттеглиха от организацията по-рано тази седмица. Това се случи близо година след като президентът Доналд Тръмп обяви прекратяване на 78-годишното участие на страната в СЗО.
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио и здравният министър Робърт Ф. Кенеди-младши обвиниха СЗО, че „е опорочила и унищожила всичко, което Америка е направила за нея“ и посочиха като пример, че тя „отказва да предаде американското знаме“, поставено пред централата ѝ. По-късно те съобщиха, че знамето е върнато на американски представители.
СЗО отговори, като заяви, че „истината е точно обратната. СЗО винаги се е стремила да работи със САЩ в дух на добра воля, напълно зачитайки техния суверенитет“.
Организацията отхвърли и американските обвинения, че е „препятствала навременното и точно споделяне на критично важна информация“ по време на пандемията от коронавирус и обяви, че се надява „в бъдеще САЩ да се върнат към активно участие в СЗО“, предава БТА.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Coca-Cola още доминира при поръчките на напитки във веригите за бързо хранене
Маркетинг |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 19 април. Рождениците днес
На днешната дата |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Coca-Cola още доминира при поръчките на напитки във веригите за бързо хранене
Маркетинг |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Трик, който може да увеличи печалбите на всеки малък бизнес с до 30%
Маркетинг |На днешната дата, 19 април. Рождениците днес
На днешната дата |Шефът на Nokia: Скромността е важно качество на лидера
Управление | Advertorial |Километрични тапи и арести на магистрала "Тракия"
България | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.