Путин и Ердоган ще обсъдят в Казан проект за газов хъб на турска територия

Путин и Ердоган ще обсъдят в Казан проект за газов хъб на турска територия

Президентът на Русия Владимир Путин и турският му колега Реджеп Тайип Ердоган ще обсъдят на среща в Казан възможността за създаване на газов хъб на турска територия, съобщиха от пресслужбата на руския държавен глава, цитирана от ТАСС и БТА.

Путин ще бъде домакин на срещата на върха на организацията БРИКС от 22 до 24 октомври в Казан, столицата на република Татарстан в рамките на Руската федерация.

„Установено е ефективно сътрудничество с турските партньори в газовия сектор. Стабилно функционират газопроводите „Син поток“ и „Турски поток“ по дъното на Черно море. В рамките на срещата в Казан държавните глави ще засегнат също така въпроса за проект за създаване на международен газов хъб на турска територия," се посочва в съобщението.

През октомври 2022 г. руският президент Владимир Путин предложи идеята за създаване на газов хъб на турска територия за доставки на газ към Европа. Турският президент Реджеп Тайип Ердоган я подкрепи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
На днешната дата, 12 август. Рождениците днес
Медицинско списание отхвърли твърденията на Робърт Ф. Кенеди-младши за вредата от алуминия във ваксините
Президентът наложи вето на промените в Закона за държавната собственост