Тежки наводнения в Крит взеха жертва, неопределен брой хора са в неизвестност

ЕС

50-годишен мъж загина, а неопределен брой хора са в неизвестност, след като гръмотевични бури връхлетяха няколко части на Крит в петък и събота, превръщайки пътищата в реки и затваряйки международното летище на Ираклио, съобщи държавната информационна агенция AMNA.

Инцидентът е станал в крайбрежния град Агия Пелагия, в община Малевизио, на около 25 километра западно от Ираклио, където бързата промяна на времето причини тежки наводнения през последните няколко часа.

Местни медии съобщават, че може да има още хора в неизвестност в Агия Пелагия и в съседния град Лигария, където пожарникари спасиха жена от превозно средство, което се озова в морето.

Противопожарната служба съобщи, че девет коли са били пометени от придошли води. Бреговата охрана е включена в издирването на изчезналите хора.

Летище Никос Казандзакис в Ираклио остана затворено след наводнения в няколко района. Мениджърът на летището Йоргос Плиакас заяви пред cretapost.gr, че докато водната стихия не стихне „никой не е в състояние да каже кога полетите ще бъдат възобновени“.

В Сития, в източната част на регион Ласити, осем туристи и един пазач бяха хванати в капан в местния археологически музей, докато други четирима души бяха блокирани в две коли, съобщиха местни новинарски уебсайтове.

Издадено е предупреждение до всички жители на регионалното звено на Ласити, което ги призовава да избягват всички ненужни пътувания.

Усилията по търсене и спасяване са затруднени от бурни ветрове в района.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 30 март до 5 април
На днешната дата, 31 март. Рождениците днес
Времето: След временно спиране на валежите следобед отново ще завали
Американските менюта се променят, тъй като митата на Тръмп се отразяват на цените на виното
Разходите на болниците са нараснали с 85% за четири години
Бившият капитан на националния отбор, шеф на БФС и легендарен вратар Борислав Михайлов почина на 63 г.
Израел е дал на САЩ разузнавателна информация за Ормузкия проток и острови в Персийския залив
Нетаняху: Израел е изпълнил повече от половината от военните си цели във войната с Иран