Тръмп не може да внесе пълната гаранция за плащането на 454 милиона долара глоби

Тръмп не може да внесе пълната гаранция за плащането на 454 милиона долара глоби

Доналд Тръмп не е в състояние да внесе пълната гаранция в нюйоркски съд, че ще плати 454 млн. долара глоби по делото за финансови измами, свързано с империята му за недвижими имоти, след осъдителната присъда през февруари, признаха днес адвокатите му, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

В съдебен документ от 5000 страници, публикуван днес в интернет от Апелативния отдел на Върховния съд на щата Ню Йорк в Манхатън, защитата на бившия американски президент твърди, че внасянето на гаранция за такава сума е "практически невъзможно".

"Размерът на съдебното решение, включително лихвите, надхвърля 464 млн. долара (бел. на АФП: 355 млн. долара плюс 100 млн. долара лихви за Доналд Тръмп и плюс 8 млн. долара лихви за синовете му Доналд-младши и Ерик) и много малко застрахователни компании ще разгледат гаранция, близка до тази сума", казват адвокатите, които твърдят, че са се обърнали към около 30 застрахователни компании.

Това означава, че при липсата на пълна гаранция за глобата, жалбата, подадена от Доналд Тръмп през февруари пред друг съд, няма да има отлагателно действие: следователно бизнесменът и кандидат за президент ще трябва да плати цялата сума до 25 март или рискува част от имуществото му да бъде конфискувано от съда.

На 28 февруари апелативното отделение на Върховния съд на Ню Йорк отхвърли предложението за гаранция в размер на 100 млн. долара.

Бившият президент и двамата му пълнолетни синове обжалват също забраната да правят бизнес в щата Ню Йорк съответно за три и две години, посочва АФП.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите