Украинската армия призна, че е отстъпила Соледар на руските войски
Украинската армия призна днес, че е отстъпила на руските сили източния град Соледар – две седмици след като Москва обяви, че го е превзела, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"След месеци трудни сражения украинските въоръжени сили го напуснаха", за "да се оттеглят на подготвени позиции", заяви за АФП говорителят на Източната войскова групировка на Киев Сергий Черевати, но отказа да съобщи кога е станало това изтегляне.
Въоръжените сили на Украйна съсредоточават силите си в района на контролирания от Киев град Запорожие и се готвят за контранастъпление. Това съобщи междувременно изпълняващият длъжността губернатор на Запорожка област Евгений Балицки в ефира на телевизионния канал "Россия-24".
Балицки добави, че въоръжените сили на Украйна имат групировка до 40 000 бойци в частта на Запорожка област, контролирана от Киев.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Европейските акции поскъпват на фона на перспективите за споразумение между САЩ и Иран*
Финанси |Директори на болници взимат по-високи заплати от ръководни държавни служители
България |Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ е готова да повиши лихвите отново през юли, ако е необходимо
Икономика |НС одобри правилата за избор на кандидати за подуправител на НЗОК
България |Бордът на „Кенеди център“ оспорва разпореждането на съда за прехване на името на Тръмп от фасадата
Свят |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
България |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
Финанси |Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Компании | Advertorial |Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано
Свят |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Гигантско дълбоководно гробище на китове е открито край бреговете на Австралия
Любопитно |ADVERTORIAL
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Коментари
Няма въведени кометари.