Взрив потопи руски товарен кораб, снадявал военните части в Сирия

Взрив потопи руски товарен кораб, снадявал военните части в Сирия

Руски товарен кораб е потънал при експлозия в машинното отделение. Инцидентът е станал в Средиземно море, съобщи БНТ, Корабът "Урса Майор" (Голямата мечка, лат.) е потънал в района между Испания и Алжир след взрив в двигателния отсек, потвърдиха от руското външно министерство. Двама от членовете на екипажа са в неизвестност, а 14 души са били спасени. Корабът е отпътувал от Санкт Петербург преди около две седмици.

Предполага се, че корабът е снабдявал руските военни в Сирия. Корабът, построен през 2009 г., е бил част от флота на "Оборонлогистика" – компания, която са занимава с руските военностроителни операции на министерството.

Според компанията-собственик, корабът е превозвал пристанищни кранове и капаци на люкове за ледоразбивачи. Крайното пристанище било Владивосток, където потъналият кораб трябвало да стигне на 22 януари. Засега причините за взрива остават неизвестни.

Руското посолство в Испания изяснява обстоятелствата около катастрофата на руския товарен кораб Ursa Major, който потъна в международни води между Испания и Алжир, съобщават руски медии с позоваване на дипломатическата мисия. Дипломатите подчертаха, че посолството е в постоянен контакт с испанските власти по този въпрос. Ursa Major е най-големият кораб на дъщерното дружество на отбранителната компания "Оборонлогистика", екипажът му е бил общо от 16 души, съобщи руското външно министерство.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Ще бъдем консолидирни тези дни, не на инат, а за да влезем в еврозоната
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи
Тръмп пред Politico: Ситуацията в Европа е тежка и заплашва бъдещето на континента
За пореден път: Десетки хиляди протестират срещу правителството в София и други градове
Зеленски: Готови сме за прекратяване на огъня срещу енергийни обекти, ако Русия се съгласи на това
Затвор ол инклузив: Турция строи огромна съдебна зала за едновременни процеси срещу стотици обвиняеми
Приключиха дебатите по вота на недоверие, гласуването - в четвъртък, 13:30 ч.
Албанският „Крал на бягствата“ се измъкна за четвърти път от италиански затвор