Зеленски призова лидерите на страните от Г-7 да засилят натиска над Русия по време на срещата си в Канада

Украинският президент Володимир Зеленски призова западните съюзници на страната си да увеличат натиска над Москва за спиране на огъня в момент, когато лидерите на седемте икономически най-развити демокрации в света се събират на среща в Канада, предаде ДПА.
Необходими са мерки за борба със заобикалянето на санкциите, написа Зеленски в приложението "Телеграм" и добави, че Г-7 е способен да направи това, информира БТА.
Украинският президент призова по-специално за налагане на санкции срещу банките и финансовия сектор, които "наистина да засегнат" Русия.
Очаква се Зеленски да се присъедини като гост към лидерите на Г-7 на срещата в Кананаскис, Алберта, във вторник, но до момента участието му все още не е официално потвърдено.
Смята се, че срещата представлява значителна възможност за украинския президент да получи допълнителна финансова и военна подкрепа на фона на продължаващата руска инвазия, отбелязва ДПА.
Руските атаки продължават да се увеличават въпреки наложените международни санкции срещу Москва, написа Зеленски в "Телеграм".
От началото на този месец силите на Кремъл са изстреляли срещу Украйна около 2800 дрона, близо 3000 планиращи бомби и 140 ракети, съобщи президентът.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.