Арестуваха терористите от кървавите атаки в Мумбай от 2008 г.

Арестуваха терористите от кървавите атаки в Мумбай от 2008 г.

Полицията в индийската столица Делхи обяви, че е арестувала най-ключовите фигури, замесени в планирането на смъртоносните атаки в Мумбай от 2008 г., предава BBC. Абу Хамза, известен също като Сиед Забиудин е бил задържан в полицейския арест, съобщи високопоставен служител на полицията.

Той е сочен като "главатаря" на 10 въоръжени мъже, които са извършили смъртоносната атака в Мумбай. Атаките убиха 165 души. Девет от терористите също бяха убити. Единственият оцелял стрелец от атаките, Мохамед Аймал Амир Касаб, бе осъден за убийство и водене на война срещу Индия през май 2010 г. и получи смъртна присъда.

60 часовата обсада на Мумбай започна на 26 ноември 2008 г. Терористите превзеха луксозни хотели, основната железопътна гара и еврейски културен център.

След това отношенията между Индия и Пакистан удари дъното, след като Индия обвини пакистанската групировка Лашкар-е-Тайба за атаката. След първоначалните откази, Пакистан призна, че нападението е било частично организирано от пакистански гражданин.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски се надява ескалацията между Израел и Иран да не доведе до спад в помощта за Киев
Размяната на удари между Израел и Иран продължава. Тел Авив атакува най-голямото газово находище в света
Премиерът Желязков: Българският модел е достатъчно стабилен, за да сме част от еврозоната
Никола Саркози стана вторият френски държавен глава, лишен от ордена на Почетния легион
„Няма място за Безос“: Предстоящата сватба на милиардера разбуни духовете във Венеция
Лагард: ЕЦБ е близо до постигането на целта за инфлация от 2%
След ден на национални протести, военният парад на Тръмп премина през Вашингтон
Издирват заподозрян в смъртоносната стрелба срещу представители от Демократическата партия в Минесота