Даниъл Дей-Луис и Спилбърг творят нов кинохит

Даниъл Дей-Луис и Спилбърг творят нов кинохит

Даниъл Дей-Луис и Спилбърг – какво друго може да се очаква от такъв гениален тандем освен филмов шедьовър?! Резултатът от съвместната им работа ще се появи чак през 2012 г., но още отсега предизвиква оживление в киносредите след като компанията DreamWorks обяви, че двукратният носител на „Оскар” ще играе ролята на 16.президент на САЩ в новия проект на компанията, историческата драма „Линкълн”.

Режисьор е Стивън Спилбърг, който още преди 9 години сподели, че мечтае да направи филм за Линкълн.

Първоначално, за главната роля се спрягаше Лиъм Нийсън, но впоследствие DreamWorks се е спряла на Даниъл Дей-Луис.

Сюжетът ще е по публикуваната през 2005 г. книга на Дорис Гудуин "Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln", а за адаптацията на сценария е привлечен Тони Къшнър, който работи със Спилбърг по „Мюнхен”.

Очаква се снимките да започнат през есента на 2011 г., а филмът да излезе на голям екран през последното тримесечие на 2012 година.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Родените през декември може да доживеят до 105 години
Цените на колите падат заради градушката в София
Актьорът Христо Мутафчиев получи инсулт
Бизнес активността в еврозоната завършва 2025 г. на по-слабо от очакваното ниво
Скрита климатична промяна може да е подтикнала епичните тихоокеански плавания преди 1000 години