Директорът на френския политически институт открит мъртъв в хотел

Ришар Дескоен, директор на френския институт за политически изследвания е бил открит мъртъв в хотелска стая в Ню Йорк, съобщи „Ройтерс”.
53-годишният политолог е трябвало да вземе участие в конференция на Колумбийския университет. Той обаче не се появил на форума, а отсъствието му обезпокоило колегите му. По тяхна молба, служители на хотела проверили стаята на Дескоен и вътре открили мъртвия учен.
Той лежал гол в леглото си, а в стаята царял пълен безпорядък. Полицията в Ню Йорк излезе с официално съобщение, че обстоятелствата около смъртта на Дескоен са доста подозрителни. По данни на разследващите французинът не е бил сам непосредствено преди смъртта си, установено е още, че той и мистериозната му компания са употребили алкохол. Не са открити следи от взлом.
Ръководеният от Дескоен институт за политически изследвания със седалище в Париж е едно от най-престижните учебни заведения във Франция, обучение в което са преминали много представители на политическия и икономическия елит. Сред възпитаниците му са 28 държавни глави и премиери, сред които и двама френски президенти. Дескоен съвместяваше поста на негов директор и главен администратор на Националния фонд на политическите науки от 1996 г.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство
Икономика | Advertorial |Политическите коментари на идеята на Борисов за закриване на ДАИ
Политика |САЩ разрешиха на южнокорейски компании да използват визи B-1 за инвестиционни проекти
Свят |Австралия предлага на Великобритания и съюзниците си достъп до своите редкоземни елементи
Бизнес |Инфлацията в еврозоната се ускорява до 2,2% през септември
Икономика |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |Федералното правителството на САЩ спря работа
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.