Кондолиза Райс започна работа в телевизията

Бившият държавен секретар на САЩ Кондолиза Райс започна работа като политически наблюдател в тв канала CBS.
На 20 януари Райс се появи в ефира на програмата на Боб Шифър „С лице към народа” (Face the Nation). В началото на предаването водещият официално обяви новия пост на бившето лице на САЩ пред света. Към този момент назначението й вече е било потвърдено от ръководството на CBS, предаде и в. „Ню Йорк таймс”.
Предполага се, че Райс редовно ще се появява в политическите програми на канала в качеството си на щатен експерт. Още не е ясно дали тя ще има собствено предаване.
Кондолиза Райс бе държавен секретар на САЩ в администрацията на президента Джордж Буш (2005-2009 г.). Между 2001 и 2005 г. тя бе съветник на президента по въпросите на държавната безопасност.
Тя не е първият високопоставен сътрудник на Буш, който започва работа в телевизията. По-рано същото сториха и заместник-шефът на президентската администрация Карл Роув и представителят на САЩ в ООН Джон Болтън. Двамата работят в канала Fox News.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.