Лекарите в Англия ще ни лекуват безплатно

Лекарите в Англия ще ни лекуват безплатно

Ръководството на британската здравна каса постанови, че всички чужденци, включително българите, ще могат да се лекуват безплатно в Англия, предаде агенция КРОСС.

Това от своя страна разбуни духовете сред англичаните и лекарските среди на Острова.

Веднъж щом чужденците бъдат регистрирани, те ще имат право на същите здравни грижи по линия на Ен Ейч Ес – ще получават безплатни кръвни проби, инжекции, а в някои случаи – дори безплатни лекарства по рецепта. Разбира се, безплатното лечение ще е само при посещение на джипи.

Англичаните обаче изразиха опасение, че по този начин местните жители ще взимат час при джипи още по-трудно. Някои семейни лекари пък заявиха, че новата наредба представлява „харта за здравен туризъм“. Според тях след като получат регистрация, за такива пациенти ще стане много по-лесно да отидат в болница за безплатно лечение на сума хиляди паунда.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Украйна ще внася втечнен природен газ от Гърция през предстсоящата зима
Васил Терзиев: Повишението в цените за паркиране е отлагано от 2016 г. и отразява реалната инфлация
Финландският президент Стуб: Малко вероятно е да има примирие в Украйна преди пролетта
Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
Освободеният във Венецуела френски гражданин Камило Кастро се завръща у дома
ДКСБТ отчита спад в цените на плодове, зеленчуци и основни храни у нас
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
На днешната дата, 16 ноември. Имен ден празнува Матей