Погребват Маргарет Тачър
Световни лидери и важни особи от 170 държави ще присъстват на погребението на бившия британски премиер Маргарет Тачър, сред засилени мерки за сигурност около лондонската катедрала „Свети Павел”, предаде радио ”Гласът на Америка”. Британската кралица Елизабет ІІ, съпругът и принц Филип и премиерът на страната Дейвид Камерън ще бъдат начело на очакваните за траурната церемония над 2000 гости. На церемонията в катердалата "Св. Пол" ще присъства и българският президент Росен Плевнелиев.
4 000 полицейски служители ще пазят ковчега на Маргарет Тачър в сряда. „Стоманен пръстен” ще бъде образуван край маршрута на процесията на погребението на бившия британски министър-председател Маргарет Тачър, пише британският в. „Дейли Експрес”. По покривите ще има снайперисти, а по улиците ще патрулират офицери, въоръжени с картечници.
Тези мерки са част от мащабна операция за сигурност за справяне с терористи, анархисти и преследвачи, които могат да излязат извън контрол.
Хиляди униформени служители ще се подредят по маршрута от Уестминстърския дворец до катедралата „Свети Павел”, а детективи в цивилно облекло ще се смесят с тълпата.
Властите призоваха магазините и офисите, покрай които минава маршрута на траурната процесия, да махнат кофите за смет, стълби, инструменти и други предмети, които биха могли да бъдат използвани като оръжия от потенциалните размирници.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тръмп: Иран е нарушил сериозно примирието, но мирно споразумение все още е възможно
Свят |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Служебният вътрешен министър: Масово машините за гласуване работят нормално, проблеми има при под 1%
Политика |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Швейцария, Австрия и Великобритания губят туристи заради конфликта в Иран
Туризъм |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.