Първите минути след взрива в Минск (видео)


В YuoTube се появи видеозапис от първите минути непосредствено след взрива в метрото в беларуската столица Минск. Можете да видите записа по-долу.

Междувременно беларуският президент Александър Лукашенко съобщи, че загиналите са 11, а пострадалите - около 100. Беларуският телевизионен канал СТВ обаче съобщава за 11 загинали и около 128 пострадали.

Лукашенко съобщи още, че най-вероятно става дума за терористичен акт, като не изключва възможността да е организиран "отвън". Разследването е възложени лично на председателя на КГБ в страната Вадим Зайцев. На министъра на отбраната Юрий Жадобин пък е разпоредено да започне пълна проверка по складовете за боеприпаси.

Както ви съобщихме по-рано експлозията е станала около 18 ч. местно време на метростанция "Октябрская". По това време на нея е имало два влака, а часът е пиков за пътуване с градското метро.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта