Убиецът на американските журналисти се самоуби

Убиецът на американските журналисти се самоуби

Убиецът на двамата американски журналисти в щата Виржиния е сложил край на живота си, съобщава британската телевизия BBC.

Вестър Лий Фланаган, на 41 г., бивш репортер в телевизията, в която са работели жертвите му, се е опитвал да избяга от властите с личния си автомобил и е катастрофирал.

 „Служители на реда са приближили превозното средство и са видели прострелян мъж”, казва в изявление щатската полиция.  

24-годишната репортерка Алисън Паркър и 27-годишният оператор Адам Уорд от телевизионния канал WDBJ7 бяха убити по време на интервю в търговския център Бриджуотър плаза в град Монета, окръг Бедфорд.

По-късно убиецът качи видео, в което се вижда как той открива огън от близко разстояние. От Twitter профила на Фланаган, използвал псевдонима Брайс Уилямс, личи, че той е имал зъб на колегите си.

След инцидента Белият дом призова Конгреса бързо да прокара закон за по-строг контрол върху огнестрелните оръжия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Освобождават Никола Саркози от затвора
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 10 до 16 ноември
Кметът на София: Субсидията за градски транспорт на столицата липсва в проектобюджета
Обвинения: Висшите шефове на BBC подадоха оставки заради монтаж на реч на Тръмп
Бедни и богати: Различията в доходите между Източна и Западна Европа остават дълбоки
Фармацевтичният гигант Pfizer купува разработчик на препарати срещу затлъстяване за 10 млрд. долара
Прощално: Милиардерът Уорън Бъфет ще обяви последното си писмо до акционерите
Дронове ще наблюдват електропреносната мрежа у нас през зимата