Русия влага 650 млрд. долара в отбрана

ЕС

8 ядрени подводници, 600 реактивни самолета и 1000 военни хеликоптера влизат в плановете на Русия за обновяване на отбраната на страната до 2020 г. Плановете за усъвършенстване на въоръжението възлизат на 19 трлн. рубли или 650 млрд. долара, съобщава BBC.

Руските власти планират да закупят 100 военни кораба, включително кораби с площадка за хеликоптер. Поръчката е допълнителна и е различна от вече заявената поръчка за военни кораби от Франция.

Специалистите твърдят, че амбициозната програма за подобряване на военния капацитет на Русия има за цел да осигури препитание за хилядите безработни руски военни.

В момента  200 хил. руски офицери са без работа. 9 от всеки 10 военни единици в армията са разформировани.

Новата програма ще бъде последвана от тренировъчни мисии и набиране на допълнителен кадрови състав. Така ще се появи нужда от професионалните военни, които ще трябва да обучат специалисти да работят и управляват новото въоръжение.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Успешните лидери са любопитни. Ето как да вземете пример от тях
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
Иран: Преговорите със САЩ не могат да напреднат без мир в Ливан
На днешната дата, 22 юни. Рождениците днес
Боложан е преизбран начело на НЛП, партията затяга вътрешната дисциплина и изключва опозиционни фигури