„Рали България” – в памет на Георги Янакиев и Тодор Славов

„Рали България” – в памет на Георги Янакиев и Тодор Славов

23 екипажа са подали заявки за участие на 46-ото издание на автомобилното Рали „България" (17-19 юли), което през 2010 г. беше част от световния шампионат. Заявените участници са 16 от България и 7 от чужбина, а състезанието е с категория 4 за европейския рали трофей.

Тази година състезанието ще бъде проведено в памет на бившия председател на БФАС Георги Янакиев и на загиналия на 28 юни по време на рали „Твърдица - Елена" Тодор Славов.

Пилотите ще покрият близо 196 км в 14 скоростни отсечки. Над 360 души са ангажирани с организацията, като в това число не попадат служителите на полицията и пожарната, както и медиците. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 24 декември. Бъдни вечер! Имен ден празнуват Евгени, Евгения, Жени
Зеленски: Последният мирен план предвижда възможно изтегляне на Украйна от изтока
Дневните пари при командироване в страната ще станат 22 евро от януари
Квалифицираният електронен подпис става стандарт в държавната администрация
САЩ отказаха визи на бивш еврокомисар и други лица заради правила в социалните мрежи
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Времето: Обилни валежи в няколко области в западната част на страната
Лари Елисън лично гарантира над 40 млрд. долара за офертата на Paramount за придобиване на Warner Bros.