ARM определи цена от 51 долара за акция за своето първично публично предлагане

ARM определи цена от 51 долара за акция за своето първично публично предлагане

ARM определи цена от 51 долара за акция за своето първично публично предлагане

Британската компания за дизайн на чипове ARM определи цена от 51 долара за акция за своето първично публични предлагане, предаде Си Ен Би Си.

Това дава на компанията пазарна оценка от около 54 млрд. долара.  Базираната в Обединеното кралство компания ще предложи най-малко  95,5 млн. американски депозитарни разписки на Nasdaq. Тази цена е в горния връх на очаквания ценови диапазон от 47 до 51 долара за акция.

Arm съобщи във финансовия си отчет, че приходите й през фискалната година, която приключи през март, са спаднали с по-малко от 1% спрямо предходната година до 2,68 милиарда долара. Нетният доход през фискалната 2023 г. е намалял с 22% до 524 милиона долара.

Очаква се борсовият дебят на Arm да бъде най-големият за технологичния сектор през тази година.

Оценката на Arm за компания за чипове е изключително висока в сравнение с всеки играч на пазара, различен от Nvidia.

Много от най-важните клиенти на Arm, включително Apple, Google, Nvidia, Samsung, AMD, Intel и Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, заявиха, че ще купят акции като част от предлагането. Технологията на Arm се използва в 99% от мобилните процесори по света.

Архитектурата на Arm очертава как централният процесор работи на най-основното си ниво, като например как да прави аритметика или как да осъществява достъп до компютърната памет. Компанията първоначално е основана през 1990 г., за да създава чипове за устройства с батерии. Тя обаче достига нови висоти, когато архитектурата и започва да се използва широко в чипове за смартфони. Наборът от инструкции на Arm използва по-малко енергия от x86 архитектурата, използвана в компютърни и сървърни чипове от Intel и AMD.

Докато някои от клиентите на Arm просто използват набора от инструкции и проектират свои собствени процесори, Arm също лицензира цели собствени дизайни на производители на чипове, които те могат да използват като процесорни ядра в собствените си чипове. Amazon използва дизайни на Arm CPU в някои от своите сървърни чипове.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ