Китайската Baidu разработва конкурент на ChatGPT

Политика за бисквитки

Акциите на Baidu скочиха с близо 16% в търговията в Хонконг, след като компанията заяви, че ще пусне свой собствен чатбот с изкуствен интелект, предаде Си Ен Би Си.

Към 9:45 часа българско време акциите се търгуваха за 163,30 долара, което е ръст от 15,90%. Това е най-високото ниво на акциите от средата на февруари 2022 г.

Компанията каза в изявление, че очаква през март нейният проект за чатбот с изкуствен интелект да завърши процеса на вътрешно тестване, преди да бъде пуснат на пазара, и че той вероятно ще бъде наречен „Ernie bot“ на английски и „Wenxin Yiyan“ на китайски.

Съобщението на Baidu, което потвърди предишни доклади за разработка на чатбот от компанията, идва след като подкрепяният от Microsoft ChatGPT нарасна по популярност. Google наскоро обяви подобна услуга - Bard A. I.

Ernie означава „Подобрено представяне чрез интегриране на знания“ ( Enhanced Representation through Knowledge Integration), каза Baidu, описвайки го като чатбот за машинно обучение на „голям езиков модел“ (LLM),

„Това, което отличава ERNIE от другите услуги за машинно обучение на изкови модели е неговата интеграция на обширни знания с масиви данни, което води до изключително разбиране и възможности за генериране“, заяви Baidu.

„Оттогава той еволюира в серия от усъвършенствани големи езикови модели, които са в състояние да се справят с широк набор от задачи, като разбиране на език, генериране на език и генериране на текст към изображение“, обясни компанията.

В презентация по-рано тази година главният технологичен директор Хайфън Уан подчерта важността на дълбокото машинно обучение като сърцевината на изкуствения интелект и каза че то показва „все по-силен потенциал“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урок по предприемачество от реалния свят: Симона Косева вдъхнови ученици да приемат провала като път към успеха
Тръмп: Иран е разгромен, иска сделка, но тя не устроива Вашингтон
На днешната дата, 14 март. Световен ден на съня
Нов данъчен стимул: Бизнесът ще може да приспада 25% за изследователски разходи
„Парадоксът на успеха“, който кара дори победителите да се страхуват от провал
Традиция на MI6: Шефовете на френските и британските шпиони се срещат на мач по ръгби в Париж
Академия „Равен старт“ дава финансови съвети на ученици от квартал „Факултета“
На фокус следващата седмица: Централните банки излизат на преден план