Чат с хладилника? И това е възможно
Южнокорейският технологичен производител LG представя нова линия „умни“ и забавни хладилници, електрически фурни и съдомиялни машини. С тях животът на потребителите ще стане „по-свързан“, обещава компанията. Различното в уредите е, че дори да не си вкъщи, собствениците им могат да „контактуват“ с тях и да се сдобиват с информация за състоянието им, чрез чат приложенията WhatsApp и Viber, посочва списание Entrepreneur.
Продуктите са първите с услуга за чат с дома (HomeChat). LG определя свързването с уредите като „писане с близък приятел“. Смартхладилникът от серията е снабден с вътрешна камера, която прави снимки, в случай, че потребителят е забравил списъка си със стоки за пазаруване, както и с измерител на свежестта, който показва кога срокът на годност на нещо в хладилника е изтекъл. „Умната“ фурна от серията пък може да препоръчва нови готварски рецепти.
Уредите към момента се купуват в Южна Корея, но компанията планира да разшири предлагането им към световните пазари, включително САЩ.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕС регистрира отрицателно търговско салдо през април заради растящ дефицит при вноса на енергоносители
ЕС |Най-богатата жена в Австралия купи дял в компанията SpaceX за над 1 милиард долара
Компании |Маркетингова кампания на Starbucks предизвика възмущение и оставки в Южна Корея
Компании |Турция отчита увеличени резервации и се подготвя за натоварено лято при круизните пътувания
Икономика |Почина дългодошният мениджър на ABBA – легендарната Йорел Хансер
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Актрисата Ан Шедийн от прочутия сериал "Алф" почина на 77-годишна възраст
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.