Японската централна банка може да похарчи около $22,5 млрд., за да подкрепи курса на йената

Икономика

Японската централна банка може да изпрати около 3,5 трлн. йени (22,5 млрд. долара) за интервенция на валутния пазар, за да подкрепи обменния курс на йената. Това  съобщи Bloomberg, позовавайки се на данни на Централната банка и прогнози на анализатори.

На 2 май Японската централна банка отчете намаление на активите в баланса си с 4,36 трлн. йени. Брокерите средно оцениха намалението на 833 млрд. йени.

Според Bloomberg интервенцията вероятно е била извършена малко след като Федералният резерв на САЩ (Фед) обяви резултатите от заседанието си вечерта на 1 май.

"Предвид празниците в Япония и предстоящото оповестяване на данните за пазара на труда в САЩ това беше много подходящ момент за атака на спекулантите", заяви икономистът от Meiji Yasuda Research Institute Юя Кикава. - "Това ще окаже голямо влияние върху пазара. Виждам твърдото намерение на властите да отстояват границата от 160 йени за долар".

Обменният курс на долара в двойка с йената се засилва по време на търговията в четвъртък с 0,5% до 155,3 йени за 1 щ.д. По време на търговията предишния ден доларът падна до 153 йени.

Японската централна банка не е коментирала слуховете за интервенция. Официалната информация за операциите на централната банка на валутния пазар за месеца ще бъде публикувана на 31 май, а разбивката по дни може да бъде оповестена едва през август или по-късно.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да намерите работа, която ви носи удовлетворение и щастие?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Екстремните горещини в Италия се отразяват пагубно върху пазара на пармезан
Пореден рекорд: „Одисея“ на Нолан стана най-касовият филм със степен на възрастово ограничение
25 безполезни, но много любопитни факти
Слънчево и горещо в неделя, следобед се очакват гръмотевични бури
Мицотакис подготвя нов икономически пакет, предвиждащ по-ниски данъци и подкрепа за средната класа
Китайски хуманоиден робот подобри рекорда на Юсейн Болт на 100 метра
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Кратка история на автомагистрала „Тракия”