Бъфет продаде акции на Bank of America на стойност $3,8 млрд. за 12 дни

Бъфет продаде акции на Bank of America на стойност $3,8 млрд. за 12 дни

Американският милиардер Уорън Бъфет не е приключил с продажбата на Bank of America( BofA). Неговата инвестиционна компания Berkshire Hathaway обаче продаде общо 19,2 млн. акции на BofA във вторник, сряда и четвъртък за почти 779 млн. долара при средна продажна цена от 40,52 долара на акция, според ново регулаторно досие, съобщи CNBC.

Конгломератът се освобождава от акциите на банката вече 12 поредни дни, като общият размер на продажбите надхвърля 3,8 млрд. долара. Останалите 942,4 млн. акции са с пазарна стойност 37,2 млрд. долара при затваряне на борсата в четвъртък на ниво 39,50 долара.

При затварянето на борсата в четвъртък Bank of America падна до трето място в списъка на най-големите холдинги на Berkshire, отстъпвайки на Apple и American Express, която в момента се оценява на 37,7 млрд. долара. Преди масовите продажби BofA дълго време беше вторият по големина холдинг на Berkshire.

Berkshire остава най-големият акционер в банката с дял от 12,1%.

Акциите на банката са спаднали с 5,2% досега през седмицата, като в четвъртък достигнаха 38,98 долара, тъй като финансовия сектор се страхува от рецесия. От началото на годината досега BofA се е повишила с повече от 17%, което изпреварва индекса S&P 500.

През 2011 г., след финансовата криза, Бъфет закупи привилегировани акции и варанти на BofA на стойност 5 млрд. долара, като по този начин укрепи доверието в изпадналия в затруднение кредитор, който се бори със загуби, свързани с високорискови ипотечни кредити. През 2017 г. той конвертира тези варанти, превръщайки Berkshire в най-големия акционер в BofA, като обеща, че ще мине "много, много време", преди да ги продаде.

Легендарният инвеститор заяви тогава, че харесва "много" бизнеса, оценката и управлението на базираната в Шарлот банка.

BofA, ръководена от Брайън Мойнихан от 2010 г. насам, неотдавна отчете отлични резултати за второто тримесечие, които показаха ръст на таксите за инвестиционно банкиране и управление на активи, както и положителна перспектива за нетния лихвен доход.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ