Централната банка на Индия върна в трезорите си над 100 тона злато от Великобритания

Централната банка на Индия върна в трезорите си над 100 тона злато от Великобритания

Централната банка на Индия прехвърли в своите трезори 100 тона злато от Великобритания, съобщава вестник The Times of India.

Според изданието, това е първият подобен случай от 1991 г. насам. В близко бъдеще същото количество злато може отново може да бъде върнато в републиката. Решението е взето за диверсификация на начина, по който се съхранява капиталът, и поради логистични причини.

„Централната на Индия започна да купува злато преди няколко години и реши да направи анализ къде иска да го съхранява. Тъй като златото се натрупваше в чужбина, беше решено част от него да се прехвърли в Индия“, обяснява официален източник, цитиран в публикацията. Операцията е изисквала получаване на частично освобождаване от данъци, организиране на специален полет и засилване на мерките за сигурност.

По последни данни резервите на Централната банка на Индия достигат 822,1 тона злато. От тях 413,8 тона са складирани в чужбина. През изминалата година Централната банка е купила 27,5 тона злато. Складовете се намират в Мумбай и Нагпур в централната част на държавата.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лидерите на страните от ЕС са направили първа крачка към използване на замразени руски активи в полза на Украйна
Времето: Топло и дъждовно. Жълт код за силен вятър е обявен в 25 области
На днешната дата, 24 октомври. Рождениците днес
8-и банково-финансов форум: Лични финанси - инвестиции, доходност и има ли „живот извън банките“?
Цитат на деня
8-и банково-финансов форум: Дигитална трансформация и иновации в банковия сектор
AB InBev си партнира с Netflix за ко-брандирани кампании и събития на живо
Как Европа може да използва замразените руски активи, за да помогне на Украйна?