Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Deutsche Bank ще плати 75 млн. долара за уреждане на дело, свързано с Джефри Епстийн
Deutsche Bank се съгласи да плати 75 млн. долара за уреждане на дело, в което се твърди, че кредиторът се е облагодетелствал от работата си с покойния финансист Джери Епстийн, подкрепяйки неговата схема за сексуален трафик на непълнолетни, предаде Би Би Си.
Делото е заведено от неназована жена, която твърди, че банковият гигант е продължи да прави бизнес с Епстийн, въпреки че знае, че сметките му са били използвани за улесняване на злоупотребите.
Тя също така твърди, че е била малтретирана от Епстийн и подложена на сексуален трафик към негови приятели
От Deutsche Bank са отказали да коментират случая пред Би Би Си.
Жената, която е посочена анонимно като „Джейн Доу“ в съдебните документи, заведе колективен иск в Ню Йорк миналия ноември от свое име и от името на други жени, за които се твърди, че са били малтретирани от покойния американски финансист.
Тя каза, че Deutsche Bank е „избрала печалбата пред спазването на закона“, тъй като е знаела, че ще „спечели милиони долари от подпомагането на сексуалния трафик на Епстийн“.
Жената също така твърди, че е била сексуално малтретирана от Епстийн и е била обект на сексуален трафик в продължение на около 15 години, като в същото време не е получавала парични плащания за това.
Очаква се споразумението да бъде използвано за изплащане на обезщетения на десетки жени.
Edwards Pottinger, една от адвокатските кантори, представляваща неназованата жена, каза пред Би Би Си, че резултатът е „вероятно най-голямото споразумение за трафик на сексуални услуги, включващо банкова институция, в историята на САЩ“.
„Споразумението ще позволи на десетки жертви на Джефри Епстийн да опитат да възстановят вярата си в нашата система, знаейки, че всички лица и организации, които са улеснили операцията на Епстийн за сексуален трафик, най-накрая ще бъдат подведени под отговорност“, добави фирмата.
Deutsche Bank по-рано поиска отхвърляне на делото.
Говорителят на банката Дилън Ридъл отказа да коментира споразумението в четвъртък, но каза, че е „банката е постигнала значителен напредък в отстраняването на редица минали проблеми“.
Ридъл добави, че банката е инвестирала повече от 4 млрд. евро за подобряване на своите процеси на надзор, контрол и обучение и е увеличила размера на своя екип, посветен на борбата с финансовите престъпления.
Епстийн се самоуби в затворническа килия в Ню Йорк на 10 август 2019 г., докато чакаше процеса срещу него по обвинения в сексуален трафик.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.