Васил Велев: Очертава се бюджетният дефицит да е около 18 млрд. лв.

Васил Велев: Очертава се бюджетният дефицит да е около 18 млрд. лв.

Ако не се промени траекторията, по която се движим – без предизборни подаръци и популизми, занапред се очертава бюджетният дефицит да е около 18 млрд. лв. Това е 9% от БВП. Това заяви в ефира на Нова телевизия председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев. 

„Инвестиции няма. Взимаме заеми и ги харчим за заплати, пенсии и издръжка на администрацията”, алармират от АИКБ.

По думите на Велев, администрацията у нас е натежала много. „Населението намалява, а броят на чиновниците, които трябва да го обслужват, расте”, твърди той.

Председателят на АИКБ подчерта, че България е страната с най-голям дял от брутния вътрешен продукт в целия Европейски съюз за сектор „Сигурност”. 

Според Васил Велев ДДС за всички бизнеси у нас трябва да е 20%. Той е категоричен, че не може да се прави социална политика чрез данъци. „Те трябва да се събират и с тях да се подпомагат нуждаещите се”, посочи той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Караджов за искания подкуп от шофьори на Роби Уилямс: Случаят е срам и позор
Мерц: Европа не е във война, но вече не е в мир с Русия
Перник и останалите населени места, захранвани от язовир "Студена", са без вода
Джей Ди Ванс: Вървим към спиране на работата на федералното правителство
Тръмп и Нетаняху се договориха за план за прекратяване на войната в Газа, подкрепата на „Хамас“ е под въпрос
Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Рапърът Снуп Дог ще бъде кореспондент на NBC на Олимпийските игри в Италия