Ново понижение на цената на петрола

Икономика

Световните цени на петрола продължават да падат. По време на търговията на азиатските борси контрактите върху американския суров петрол West Texas Intermediate (WTI) с доставки през май отписаха 0,88 долара, или 1,85%, до 47,85 долара за барел.

Същевременно цената на търгувания в Европа сорт Брент също с доставка през май отчете спад от 0,74 долара, 1,40%, до 55,55 долара за барел.

Дилърите са в очакване на резултатите от преговорите в Лозана, където външните министри на шест държави обсъждат ограничаване на ядрената програма на Иран срещу отмяна на американското и европейското ембарго срещу един от основните износители на петрол.

*Данните са към 10:30 ч.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания отхвърля идеята за такси в Ормузкия проток
„Кралицата на кетамина“ получи 15 години затвор за смъртта на звездата от „Приятели“ Матю Пери
Венецуела прие нов закон за минната индустрия, отварящ вратата за чуждестранни инвеститори
Тръмп предупреди Иран да не въвежда такси за преминаване на кораби през Ормузкия проток
Изтегляне на войски на САЩ: Тръмп планира отмъщение за НАТО след недостатъчната подкрепа за удара в Иран
На днешната дата, 10 април. Разпети петък
Времето: Облачно и дъждовно
План от пет стъпки за по-добри разговори с хора, с които не сте съгласни