Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|ЕС въведе строги мерки за вноса на храни от Индия, Китай, Индонезия и Нигерия
Европейската комисия въведе изключително строги мерки за вноса на храни от Индия, Китай, Индонезия и Нигерия, съобщава сайтът "Агроновини". Освен рутинния контрол по границите на общността, има списък с храни, които подлежат на засилен мониторинг за токсини.
В него са добавени индийско орехче и броколи от Китай, както и индийско орехче от Индонезия. Брюксел смята, че те може да съдържат пестициди и афлатоксини.
Заради множество нарушения през 2012-а г. по-строги условия са въведени за внос на фъстъци от Гана и Индия, бамя и листа на къри от Индия и семена за диня от Нигерия. При внос те трябва да бъдат придружени с резултати от проби и анализи и от здравен сертификат, проверени от упълномощени представители в страната на произход. От списъка са извадени фуражни добавки и премикси от Индия, чили чушки от Перу, лют червен пипер.
През 2012 г. на територията на ЕС са били доставени 71 000 пратки на продукти, които не са от животински произход. От тях били взети 10 610 проби за лабораторен анализ и 7,1% от тях се оказали в нарушение на законодателството на ЕС. Достъпът на тези храни до европейския пазар е бил спрян.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Автоматичното отчитане на аптеките елиминира изцяло грешките при отпускане на лекарства
Общество |Редки ранни рисунки на Мечо Пух ще бъдат продадени за първи път
Любопитно |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |1224 обвиняеми и подсъдими ще гласуват в 25 секции в арестите и затворите в страната
Общество |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Закъснели, но необходими: Как данъчните облекчения за R&D ще променят българската икономика?
Икономика |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |Откриват нова автобусна линия №95 в София
Общество |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.