62% от компаниите увеличават инвестициите си в технологии за Индустриална метавселена

62% от компаниите увеличават инвестициите си в технологии за Индустриална метавселена

81 процента от компаниите вече използват, тестват или планират да внедрят технологии от Индустриалната метавселена. Това показва технологичен доклад за състоянието на Индустриалната метавселена на S&P Global Market Intelligence 451 Research и Siemens. Той се основава на проучване сред 907 участници от 16 индустрии и седем държави (Австралия, Канада, Китай, Германия, Индия, Обединеното кралство и САЩ), както и на допълнителни качествени интервюта.

Според доклада близо две трети от компаниите използват или тестват решения в тази област за подобряване на разработването на продукти, операциите, управлението на работната сила и управлението на веригата за доставки. Останалите компании правят стратегически инвестиции в технологии като дигитални близнаци, индустриален ИИ или интернет на нещата (IoT) и планират да ги внедрят в конкретни решения за Индустриална метавселена през следващите три години. През 2024 г. 62% от работещите в световен мащаб компании са увеличили разходите за технологии за Индустриална метавселена.

„Фундаменталните технологии, които позволяват появата на Индустриалната метавселена, се развиват бързо в световен мащаб. Инвестициите в цифрови близнаци, изкуствен интелект и интернет на нещата се ускоряват. Много компании не само експериментират с тези технологии, но вече използват и мащабират конкретни случаи на употреба, които демонстрират добавената стойност на Индустриалната метавселена. Трансформацията, която се извършва в индустрията, има ясна стратегическа цел: създаване и използване на по-интелигентни и по-ефективни решения в различните индустрии“, каза Петер Коерте, главен технологичен директор и главен стратегически директор на Siemens AG.

„Индустриалната метавселена се оказва нещо повече от обещаваща концепция – тя се очертава като основен двигател на дигиталната трансформация. Компании от всякакъв мащаб ангажират значителни ресурси и вървят напред - от тестване към внедряване на интегрирани решения, които могат да се справят със сложни предизвикателства в голям мащаб”, добавя Брайън Партридж, ръководител на изследванията в S&P Global Market Intelligence 451 Research. „Това преминаване от пилотни проекти към пълно приложение отразява нарастващото доверие в потенциала на метавселената да насърчи ефективността и иновациите в различни индустрии“, допълва той.

Компаниите, в които работят повече от 5000 души, показват значително увеличение на инвестициите си в тази област, като 58 процента отчитат по-високи разходи. Делът на инвестиращите над 10 милиона щатски долара годишно се е удвоил до 30 процента в сравнение с предходната година. Средните предприятия също увеличават инвестициите си, като 68 процента отчитат по-високи разходи в сравнение с предходната година. Компаниите с по-малко от 1000 служители също предприемат стъпки в тази посока, като 58 процента увеличават разходите си за технологии за Индустриална метавселена. Те обаче по-често се сблъскват с предизвикателства поради ограничени ресурси и технически препятствия.

Дълбочината на интеграцията на тези нови технологии варира значително в различните индустрии. Най-високият дял от компаниите, използващи тези технологии, работят в областта на индустриалните продукти (38 процента), инфраструктурата за зареждане на електрически превозни средства (38 процента), автомобилостроенето (29 процента), центровете за данни (28 процента), електрониката (26 процента) и храни и напитки (26 процента).

Инвестициите в индустриалната метавселена растат

на всички ключови пазари. Съединените щати водят с 38,4 процента от компаниите, които активно използват технологии за индустриална метавселена, и 35,1 процента във фаза на тестване. Китай ги следва плътно, като 37,9% от компаниите вече използват такива решения, а 39,9% ги тестват. Германия също е сред лидерите, като 34 процента от компаниите използват такива технологии, а 31,9 процента са във фаза на тестване. Други страни, включително Канада, Австралия, Обединеното кралство и Индия, също отбелязват напредък, като 21 до 27 процента от компаниите ги използват активно, а 29 до 36 процента ги тестват.

Въпреки широкото и все по-бързо въвеждане на тези технологии обаче нивото на инвестициите варира в различните региони. Северна Америка води по отношение на дълбочината на интегриране, като 23 процента от анкетираните са класифицирани като лидери. Следва Европа с 19 процента, докато 15 процента от компаниите в Азиатско-тихоокеанския регион се считат за лидери.

Нарастващите инвестиции през 2024 г. във всички региони подчертават, че Индустриалната метавселена се превръща в реалност. Компаниите все повече дават приоритет на технологиите, които ще стимулират ефективността, както и устойчивия растеж през идните години.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 24 декември. Бъдни вечер! Имен ден празнуват Евгени, Евгения, Жени
7, 9 или 11 ястия - традиции и обичаи на Бъдни вечер
Изпадналият в затруднение автомобилен сектор в Европа планира затваряне на заводи и съкращения
Бившият предидент на САЩ Бил Клинтън е приет в болница с висока температура
Патриарх Даниил: На Бъдни вечер виждаме бъдещето, което Бог е предвидял за нас - да бъде с нас, сега и во веки
Научете мозъка си на по-добри навици
Няколко държави са предложили на Русия домакинство за преговори Путин - Тръмп
Чарлз III извади прочут производител на шоколад от списък на доставчици за Бъкингамския дворец, за първи път след 170 г.