Заловиха поръчкова крадла от столичните молове
28-годишна жена, извършила серия кражби от магазини в столичните молове, беше задържана от МВР. Тя е била арестувана след разследване, започнало по сигнал, подаден в събота. Тогава от спортен магазин в един от моловете в София са се обадили в полицията и са съобщили, че са успели да задържат жена, опитала да открадне марково яке, съобщава bTV.
На мястото са пристигнали полицаи, които са я обискирали. В нея са намерили клещи, седем счупени алармени системи на стоки, повече от 4000 лв. и една маркова раница. Иззет е бил и тефтер с изброени в него малки имена на поръчители на кражбите в големите магазини, които са заявявали коя стока желаят, какъв цвят и размер.
Жената е от Горна Оряховица. В таванско помещение на бул. „Прага“, което тя е обитавала, полицаите са открили 11 чувала, натъпкани със скъпи дрехи и обувки. Сред тях е имало откраднати анцузи, пуловери, тениски, шапки, ръкавици, елечета, чанти, комплекти спално бельо. Освен това са били намерени книги и канцеларски принадлежности, откраднати от специализираните книжарници в столицата. Цял шкаф е бил препълнен с козметика и перилни препарати.
От полицията твърдят, че жената е приемала поръчки за кражбата на определени стоки и след това е получавала половината от цената им в магазините. Тя е влизала в тях натоварена с много и големи торби, избирала е стоката, която е искала да открадне и след това с клещи е махала аларменото й устройство, за да ги прибере необезпокоявана в обемистите чанти. Регистрирана е в полицията в Сливен за кражби и притежание на наркотици. Излежавала е присъда в Сливенския затвор.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Слабото търсене понижава приходите и печалбата на най-голямата химическа компания в света
Компании |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Скенери хвърлят светлина върху промените в мозъка, когато се унасяме от умора
Любопитно |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Полски изтребители прехванаха руски самолет, извършвал разузнавателен полет над Балтийско море
Свят |Времето: Жълт код за обилни валежи с гръмотевици в 6 области в страната
България |Археологическа находка предоставя нови сведения за мобилността на неандерталците
Любопитно |80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Любопитно |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.