"Булгаргаз" предложи поевтиняване с близо 8% на природния газ от януари 2024 г.

Булгаргаз предложи поевтиняване с близо 8% на природния газ от януари 2024 г.

Природният газ да поевтинее с близо 8 на сто през януари 2024 година и да се продава за около 81 лева за мегаватчас (без таксите за пренос, акциз и ДДС). Това е прогнозното предложение, внесено от "Булгаргаз" в Комисията за енергийно и водно регулиране.

Цената е формирана въз основа на количествата по дългосрочния договор с Азербайджан, доставки на втечнен природен газ, като е предвиден и добив на гориво от газохранилището в Чирен.

Предстои предложението да бъде обсъдено в Комисията за енергийно и водно регулиране. Към 1 януари то ще бъде актуализирано от "Булгаргаз" и след решение на регулатора ще влезе в сила, съобщава БНР.

Припомняме, че от 1 декември газът поскъпна с 6,5% до 87,50 лв. за мегаватчас, а през ноември цената на синьото гориво беше увеличена с 36 на сто. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 30 юни до 6 юли
Жега: Испания счупи исторически рекорд за юни с 46 градуса, съпругата на Борис Джонсън се дехидратира
Отпада забраната за влизане в района на Шуменското плато
Четири инвестиции, които си струва да направите още днес
През есента на 2026 г. започва строителството на Терминал 3 на Летище „Васил Левски“
Зеленски призова за засилване на санкциите срещу Русия
Край на превъртането на километражи при покупка на употребявани автомобили
Световната икономика е изправена пред ключов момент, обяви Банката за международни разплащания