Запасите от газ в хранилищата на Европа достигнаха рекордни стойности

Запасите от газ в хранилищата на Европа достигнаха рекордни стойности

Нивото на газовите запаси в подземните газохранилища в Европа достигна максималното ниво на съответната дата в историята на наблюденията на Gas Infrastructure Europe (от 2011 г. насам) и продължава да нараства.

Според данните на Gas Infrastructure Europe текущото ниво на запасите е достигнало 92,65 % - с 12 процентни пункта над средната стойност за същите дати през последните пет години.

Страните, които все още изостават от нормата от 90 % в началото на сезона на нагнетяване на газ - Франция, Румъния и миналогодишният аутсайдер Латвия, продължават активно да натрупват резервите си.

През юли европейските терминали за втечнен природен газ работиха със среден капацитет от 56 %, а от началото на август използването им е едва 50 %. На дневна база обаче вносът на синьо гориво през август може да е най-ниският от 2021 г. насам.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белгия и Русия си размениха в социалните мрежи заплахи с унищожение
КНСБ заплашва с протести, ако в Бюджет 2026 минималната работна заплата остане 605 евро
Какво предлага Бюджет 2026 и защо не се хареса на никого?
„Лукойл“ е получила оферта за закупуване на международните ѝ активи. Кой е купувачът?
Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Между реалността и свръхестественото: Всеки трети у нас вярва в живот след смъртта, а две трети – в кармата
НАП продава автогарата в Перник
Тръмп намали митата върху вноса от Китай до 47% след „невероятната“ среща със Си