Чужди инвеститори изтеглили 36 млрд. долара от Русия за година

Чужди инвеститори изтеглили 36 млрд. долара  от Русия за година

Чуждите инвеститори, напуснали Русия, са изтеглили около 36 милиарда долара за една година. Това съобщиха местни медии, като се позовават на данни на BKF Bank.

От март 2022 г. до март 2023 г. компаниите, напускащи Русия, са извършили 200 продажби на активи, като само 20 процента от тях са продали активи на стойност над 100 милиона долара.

Според данните на Централната банка, в бъдеще правителствената комисия, регулираща продажбата на чуждестранни активи, ще ограничи месечния обем на излизане на нерезиденти от Русия. Регулаторът също така твърди, че от гледна точка на икономиката продажбата на руски дъщерни дружества е малка. Само пет от 200-те транзакции включват действителни плащания към нерезиденти на повече от 400 милиона долара.

Коментари
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 24-ти до 30-ти март 
СЗО бие тревога за ръст на случаите на туберкулоза сред децата в Европа
На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
Най-голямата компания за фотоволтаични централи в България консолидира финансовите си отчети по нов начин
Спортният министър разпореди проверка на работата на тотото, освобождават ръководството
Цитат на деня
"Възраждане" внася вот на недоверие към правителството заради външната политика
Радостин Василев: Нямам нищо против да съм хулиган в битката с мафията