Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Намаленото производството на OPEC+ ще подкрепи цените на петрола в краткосрочен план, според Goldman Sachs
Производството на суров петрол от Ирак, Казахстан и Русия е намаляло в съответствие със съкращенията на производството на ОПЕК+, подкрепяйки скромно краткосрочно покачване на цените на сорта Brent, показват данни на Goldman Sachs, цитирани от Ройтерс.
По-вероятно е Саудитска Арабия да удължи съкращенията на производството на петрол поради неотдавнашния спад на цените и сега смятаме, че съкращенията на производството на петрол ще продължат до април 2025 г. вместо януари, прогнозира банката.
Goldman Sachs запази прогнозата си за средната цена на Brent за 2025 г. на 76 долара за барел. ОПЕК+, която включва членове на ОПЕК и съюзници като Русия, обсъжда допълнително отлагане на планираното увеличение на добива на петрол, което трябваше да започне през януари, казаха два източника от групата. На последната си среща на 3 ноември ОПЕК+ се съгласи да отложи планираното увеличение на производството през декември с месец. „Всяко увеличаване на производството на ОПЕК+ ще бъде постепенно и ще се основава на данни“, каза банката.
Goldman добави, че нарастващото спазване на съкращенията на производството на ОПЕК+ предполага, че страните-членки на групата работят заедно за стабилизиране на цените на петрола. Производството от Ирак, Казахстан и Русия е намаляло с 0,5 милиона барела на ден през ноември, каза Goldman. Малко вероятно е страните-членки на ОПЕК да отменят доброволното съкращаване на производството в краткосрочен план, казаха ръководители на световните гиганти за търговия със суровини Vitol, Trafigura и Gunvor на Форума за енергийно разузнаване в Лондон.
Въпреки това, въпреки съкращенията на производството на ОПЕК+ и забавянето на увеличаването на добива, фючърсите на Брент останаха предимно в диапазона от $70-$80 тази година и се търгуваха под $74 във вторник.
Миналата седмица Goldman Sachs преразгледа цените на сорта Брент до средно около 80 долара за барел тази година, въпреки дефицита от 2024 г. и геополитическата несигурност, позовавайки се на очакван излишък през 2025 г.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
МВФ намали прогнозата си за световния растеж за 2026 г.
Икономика |Тръмп: Ще бъда най-добрият комунист в света, не по-лош от Ленин
Свят |Столичната община учредява дружество за търговия с електрическа енергия
Енергетика |Турският президент Ердоган подари поименни пистолети на лидерите на държавите от НАТО и ЕС
Свят |Въвеждат нови правила за контрол върху клоновете на банки от трети държави
Политика |Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Мениджмънт |На днешната дата, 9 юли. Честваме 176 години от рождението на Иван Вазов
На днешната дата |Времето: По морето и над масивите в Южна България ще вали
България |Digital age: Защита с лазерен лъч, мостове от дърво и еспресо с ултразвук
Технологии |Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Технологии |Американската армия нанесе нови удари срещу Иран, Техеран отвърна с атаки срещу Кувейт и Бахрейн
Свят |Здравословното несъгласие може да е за предпочитане пред липсата на конфликт
Мениджмънт |Honda изтегля 500 хил. коли в САЩ и Канада заради проблеми с предпазните колани
Автомобили |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Свят„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
ПодкастиМарта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
ЕСИграта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
ЛюбопитноТурция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
ЛюбопитноПрезидентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
СвятРоналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
СпортКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоADVERTORIAL
Рени Пейчева от ПроКредит Банк: Лидерът, който не чака промяната, а я създава
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Коментари
Няма въведени кометари.