24% ръст на приходите от нощувки в България за година

24% ръст на приходите от нощувки в България  за година

Приходите от нощувки през януари 2025 г. се увеличават с 24 на сто спрямо същия месец на предходната година и достигат 112,9 млн. лв., като 60,1 млн. лв. са от български, а 52,8 млн. лв. - от чужди граждани, съобщи Националният статистически институт (НСИ).

Общата заетост на леглата през януари 2025 г. е 28,2 на сто, като се увеличава с 2 процентни пункта в сравнение с година по-рано. 

Най-висока е заетостта на леглата в местата за настаняване с 4 и 5 звезди - 40,9 на сто. Следват тези с 3 звезди - 24 на сто, и с 1 и 2 звезди - 14,5 на сто. За сравнение през януари 2024 г. заетостта е била 26,2 на сто, като е намаляла с 1,4 процентни пункта в сравнение с година по-рано, показва справка в НСИ, предаде БТА.

През януари 2025 г. общият брой на нощувките е 1 135 900, или с 10,2 на сто повече в сравнение с година по-рано. Българските граждани са реализирали 649 500 нощувки, а чуждите - 486 400 нощувки. Справка в НСИ показва, че през януари 2024 г. той е бил 1 030 900, или с 0,2 на сто по-малко в сравнение с година по-рано, като българите са направили 609 000 нощувки, а чужденците - 421 900.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Променят движението в центъра на София до 8 юли заради протести срещу еврото
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ