САЩ повишиха прогнозата си за цената на петрола Брент за 2024 г.

Икономика

Министерството на енергетиката на САЩ понижи прогнозата си за цената на петрола сорт Брент за 2023 г. от 84,46 на 84,06 долара за барел, според месечната прогноза на Агенцията за енергийна информация (EIA). Същевременно прогнозата за 2024 г. обаче беше рязко повишена от 88,22 долара за барел на 94,91 долара.

По данни на агенцията средната спот цена на сорта Брент през септември е била 94 долара за барел, което е с 8 долара повече от средната цена за август.

Повишението на цената се обяснява с удължаването на доброволното съкращаване на производството на Саудитска Арабия с 1 млн. барела на секунда до края на 2023 г., както и със спада на търговските запаси от петрол в САЩ до най-ниското ниво от началото на 2022 г.

Агенцията прогнозира, че цените ще се повишат през следващите месеци в очакване на затягане на баланса на световния пазар.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 25 до 31 май: Време за бързи решения и повече динамика
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
AI може да замести 80% от уменията. Останалите 20% ще ви направят незаменими
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Как най-добрите лидери се справят със страховете си?
Музеите в Англия се противопоставят на предложението за входна такса за чуждестранни туристи
Най-малко 120 училищни директори в испанската област Валенсия подадоха оставки
Какво трябва да знаем за новата епидемия от ебола: 3-тата най-голяма в историята