САЩ ще похарчат рекордните 4 млрд. долара за бонбони за Хелоуин заради скъп шоколад и лоша реколта от какао

Икономика

Гражданите на Съединените щати ще похарчат рекордните 4,1 милиарда долара за бонбони за Хелоуин през 2024 г. заради покачващите се цени на шоколада. Това съобщи The Wall Street Journal. Според изданието шоколадите през 2024 г. са „по-скъпи от всякога“. Това се дължи на инфлацията като цяло и метеорологичните условия, които доведоха до намаляване на реколтата от какаови зърна и в резултат на това повишаване на цените на шоколада. „Цените на шоколада достигнаха рекордни нива“, каза Офир Ардон, говорител на компанията за селскостопански изследвания Agritask.

 Според изчисления на Бюрото по трудова статистика на САЩ, цитирани от The Wall Street Journal, индексът на цените на производител на шоколад през 2024 г. се е увеличил с почти 50% спрямо 2023 г. Средната цена на 15 унции (около 450 грама) шоколадови бонбони, според Circana, е била 9,19 долара през септември, или почти 40% повече от средната за последните пет години.

На този фон продажбите на шоколад намаляват, като един от ключовите производители на пазара, компанията Hershey, регистрира спад от 1,6% по този показател за четири седмици в края на септември - началото на октомври. Въпреки това, пише вестникът, се очаква семействата да похарчат около 30,89 долара за бонбони за Хелоуин тази година. Така за това ще бъдат похарчени рекордните 4,1 милиарда долара в цялата страна, което е с 3,5% повече от 2023 г. Поради това, отбелязва вестникът, онези, които следват традицията да ходят от врата на врата на Хелоуин и да искат лакомства, вероятно ще получат по-малко шоколадови бонбони от преди, но повече желирани, продажбите на които са се увеличили напоследък.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да намерите работа, която ви носи удовлетворение и щастие?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Екстремните горещини в Италия се отразяват пагубно върху пазара на пармезан
Пореден рекорд: „Одисея“ на Нолан стана най-касовият филм със степен на възрастово ограничение
Слънчево и горещо в неделя, следобед се очакват гръмотевични бури
25 безполезни, но много любопитни факти
Мицотакис подготвя нов икономически пакет, предвиждащ по-ниски данъци и подкрепа за средната класа
Китайски хуманоиден робот подобри рекорда на Юсейн Болт на 100 метра
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Кратка история на автомагистрала „Тракия”